Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

V evangelickém kostele v Třanovicích nebylo nikdy nouze o hudební skupiny. A v roce 1965 tomu nebylo jinak. Tento rok se vyznačuje jako počátek velmi dlouhého působení skupiny, která funguje dodnes.

Iniciativy se ujala a tím se i první vedoucí stala Uršula Hudeczek (provdaná Volná). Vytvořila malý pěvecký sbor – chórek s 15 až 18 dívkami, a nazvala jej MELODIE. Dívky vystupovaly většinou akapela, později se přidala k doprovodu skupina Konvalia. Takto Melodie pokračovala do roku 1971, kdy se Uršula provdala.

Novou a zároveň druhou vedoucí Melodie se stala Jana Žwaková (provdaná Przeczková), která působila v Melodii jako vedoucí do roku 1989.

Třetí vedoucí této skupiny se stala Andrea Hlawiczková (provdaná Ruszová), jejíž vedení skončilo v roce 1999, taktéž svatbou. V tomto období přichází snaha o vydání kazety, která ale skončí neúspěšně.

Vedoucí pozici ve skupině přebrala po Andree její sestra Ingrid Hlawiczková (provdaná Kubiszová).  Ingrid se snaží do skupiny začlenit také mládežovkyně. Všechny dosavadní vedoucí se mění v důsledku veselky a v roce 2002 tomu není jinak.

V tomto roce nastupuje na vedoucí pozici Helena Cieślarová (provdaná Boroňová), která si vezme na pomoc Moniku Římanovou (provdanou Tomiczkovou). Od té doby vedou Melodii vždy dvě odvážlivkyně. Také se snaží o vytvoření pracovního zpěvníku, který se uchytí a je úctyhodnou pomůckou dodnes.

Helena s Monikou své místo přenechají v roce 2006 Aleně Fikoczkové a Kateřině Klusové (provdané Žukové).

Ty v roce 2011 předaly své pomyslné žezlo Lucii Tyrlíkové a Věrce Krištofíkové (provdané Recmanové).

V roce 2015 oslaví MELODIE 50 let od svého založení. :)